Otomotiv Sektöründeki Mevsimsel Gelişmeler Ne Kadar Önemli?

Otomotiv pazarında, en yüksek ihtiyacın ilkbahardan ve düşüşten ve en düşük satışların Ocak, Şubat ve Mart başına kadar gerçekleştiği bazı kesin mevsimsel trendleri vardır. ABD’de otomobil satıcıları, müşterilerin bir araba elde etmek için soğuğu cesaretlendirmek için çok daha az ilham aldıkları Kış aylarında stok sunma konusunda sık sık sorun yaşarlar. harcama. Geleneksel olarak, gelecek takvim yılı için yeni motorlu araç stillerinin ortaya çıkması durumunda, slayt ayları boyunca başka bir otomobil veya kamyon mevsimsel gelişimi gerçekleşir. Bununla birlikte, bazı işletmeler yıl boyunca yeni sürümler yayınlamaya başladığından, durum her zaman böyle değildir. Bu genellikle, otomobil tedarikçilerinin genellikle durgun aylarda otomobil kârlarını artırma çabasıdır.Otomotiv endüstrisi, ilkbahar ve sonbaharda en yüksek taleple birlikte mevsimsel özellikler yaşar. Kış sezonu ayları, özellikle Ocak, Şubat ve Mart ayı başlarına kadar. Sıcaklık yükseldikçe ve insanlar vergi iadelerini aldıkça, araç brüt satışları bahar aylarında maksimuma çıkıyor. yaklaşan takvim yılı için tasarımlar.Geleneksel olarak Aralık, bu ABD araç alanı için kademeli bir gelir ayı olmuştur; ancak, 2013’te başlayıp 2019’a kadar devam eden Aralık ayı brüt satışları, araç satıcılarının yıl içindeki sonuçlanmadan önce stoklarını göstermek için iyileştirilmiş indirimler ve indirimler sağlamasıyla arttı.

Araba işi

Araba işi, tüm ABD ekonomik sisteminin hayati bir bileşenidir. Otomobil geliri seviyesi genellikle Çok yönlü müşteri yatırımının birinci sınıf göstergesi olarak görülür. Geleneksel olarak, otomotiv işi ABD’deki toplam gayri safi yurtiçi hasılaya (GSYİH)% 2,5 ila% 3,5 oranında katkıda bulunmuştur. Son birkaç on yılda otomotiv endüstrisindeki en önemli değişiklikler iki özellikten kaynaklanmıştır. Asıl mesele, Japon otomobil üreticileri Toyota, Honda ve Nissan’ın (başlangıçta Datsun) ABD otomobil sektörüne büyük ilerlemeler oluşturmadaki başarısı olabilir. Toyota, 2019 itibariyle, Common Motors ve Ford’un ardından sektör payına göre ABD pazarında üçüncü en büyük otomobil üreticisi olacak.Japonceza avukatı otomobil üreticilerinin başarısının bir kısmı, araç pazarındaki ikinci büyük trendden kaynaklanıyor, çoğunlukla da yetkilerin sonuçları. otoritelerden çok daha fazla benzinli araçlar üretmek için kurallar. Japon otomobil üreticileri, arabalarının ve kamyonlarının şu anda ABD’de Japon otomobillerinin ilk kez popüler olmaya başladığı 1970’lere kadar uzanan ABD’li otomobil üreticilerinden önemli ölçüde daha iyi gaz kilometre performansı sunması nedeniyle bu gelişmeden faydalandı. Yakıtla çalışan motorlu taşıtlara ilişkin katı otoriteler yasaları, elektrikli araçlara (EV’ler) olan ihtiyacı da artırdı; Tesla (TSLA), ABD’deki EV pazarının ana pazarı. Edison Elektrik Enstitüsü, Temmuz 2020 itibariyle 1’den fazla bulabileceğinizi inceliyor. .ABD’den karayoluna beş milyon elektrikli motorlu araç Bu sayının 2030’a kadar on sekiz, yedi milyona çıkması bekleniyor.

Arabaların Yeni ve Yapılan Kullanımı

Otomobil gelirinin iki bölümü – yeni ve kullanılmış otomobiller – bu ikisi, ürün satış hacminde genellikle tam olarak aynı mevsimsel iniş ve çıkışlarla karşılaşır. Otomobil karları, Ocak ayından Mart başına kadar 12 ayın en uygun seviyelerinde geleneksel olarak düşer. Geleneksel olarak, tatil yılı – müşterilerin başka yerlerde harcanabilir karlardan büyük harcamalar yaptıkları – bu, otomobil geliri için yılın yavaş bir zamanının yaratılmasına katkıda bulundu. Bununla birlikte, bu mevsimsel eğilim değişiyor gibi görünüyor çünkü otomobil alanı, 2013, 2019’a kadar devam eden bir çılgınlık. Bunun 1 nedeni aslında agresif tasarruflar ve yılın sonunda araç satıcılarının envanterlerini yüklerinden çıkarmak için tüketicilere sağladıkları özel ürünler. Gün ürün envanter satışları (DSI), genellikle DSI’larında altmışın üzerinde rakamlar görmeyi seçmeyen otomobil satıcıları için önemli bir analitik metriktir.

Ocak ve Şubat ayları boyunca otomobil gelirlerindeki mevsimsel düşüşe yönelik tek istisna, 4×4 spor hizmet arabaları pazarındadır; Bu otomobiller kış boyunca mevsimsel bir ihtiyaç artışı görüyor. Zirve Mevsimleri İlkbahar döneminde, Mart ayından Mayıs ayının sonuna kadar ve Eylül ayından Kasım ayına kadar otomobil karları için en yoğun iki sezon ortaya çıkıyor. Bu yoğun talep süreleri boyunca, otomobil ve kamyonların normal satış fiyatları% 10 ila% 15 oranında artabilir. Otomobil gelirlerindeki sonbahar mevsimsel yükselişinin açıklamasının bir kısmı, ABD otomobil şirketlerinin tarihsel olarak yeni sürümleri piyasaya sürmeleridir.